Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 9.90 PLN

 

Publikacja z zakresu prawa medycznego przedstawiająca uwarunkowania medyczne i prawne związane z opieką długoterminową ze szczególnym uwzględnieniem udziału osób trzecich w podejmowaniu decyzji warunkujących udzielanie świadczeń zdrowotnych pacjentom długoterminowym.
W książce omówione zostały również podstawowe pojęcia tematyczne, charakterystyka pacjentów, uregulowania prawne i stosowane procedury na tle systemu opieki zdrowia. Społeczeństwo się starzeje. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na opiekę nad osobami w wieku senioralnym. Jednakże opieka długoterminowa to również temat praw pacjenta oraz uprawnień opiekunów czy osób bliskich w przypadku pacjentów małoletnich, niepełnosprawnych czy z zaburzeniami psychiatrycznymi, uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Jakie zatem są rodzaje opieki i ich instytucjonalnych form? Jakie prawa ma pacjent wymagający opieki długoterminowej i jak te prawa zabezpieczać? Jak wygląda postępowanie prawne, jeśli pacjent nie jest w stanie podjąć decyzji terapeutycznej? Gdzie jest miejsce na zgodę domniemaną czy zastępczą?
Lektura polecana wszystkim osobom zarządzającym placówkami medycznymi ze szczególnym uwzględnieniem szpitali, zakładów opieki lekarskiej oraz zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych. Zawarta w książce wiedza przyda się również osobom sprawującym nadzór nad domami opieki społecznej, domami dziecka oraz wszystkim lekarzom i pielęgniarkom uczestniczącym w systemie opieki długoterminowej.

 

ebooki

 • Autor: 

  Eleonora Zielińska, Beata Guzak, Katarzyna Syroka-Marczewska

 • Data publikacji: 

  2021-01-03

 • Dostępne formaty: 

  epub, mobi

 • ISBN: 

  978-83-200-6120-8

 • Język produktu: 

  pl

 • Liczba stron: 

  246