• O nas

IMG_20190126_130709_1.jpg

 

Księgarnia/Antykwariat "Szafa Pełna Książek" została otwarta w listopadzie 2015 roku i była spełnieniem marzeń historyka, który miłuje książki ponad wszystko. Samo miejsce jest niezwykłe, mieści się w malowniczym Podgórzu, w budynku ZBK, w którym kiedyś swoją siedzibę miała fabryka czekolady. 

A zaczęło się zupełnym przypadkiem...
Na studiach historycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, kiedy to inwestycja w swoją wiedzę, pochłaniała cały domowy budżet, młody, przyszły historyk, polował na trudno dostępne i drogie tytuły książkowe, niezbędne do zaliczenia kolejnej ciężkiej sesji. Wertując internet, nadarzyła się okazja, dzięki której prosto z Nysy, młody człowiek przywiózł auto dostawcze załadowane po dach książkami. Wkrótce okazało się, że po odłożeniu z kolekcji poszukiwanych tytułów, pozostały zbiór udało się sprzedać z całkiem sporym zyskiem.

I tak oto, rezolutność i zamiłowanie do historii dały początek biznesowi, który może często trudny i pełen wyrzeczeń, daje sporo satysfakcji.

W chwili obecnej Szafa Pełna Książek to około 30 000 tytułów nowych i używanych, a zapach starych książek i świeżo mielonej kawy tworzy wyjątkowy klimat.

Odzwiedź nas w sklepie stacjonarnym lub na naszej stronie internetowej www.szafapelnaksiazek.pl

Zespół SPK
  • Sklep zamknięty

Coś się nam skisiło :( Przepraszamy Was Szafowicze, ale trwają prace techniczne. Miejmy nadzieję, że przerwa w dostępie do sklepu potrwa do 21.10.2020 do godz 10:00