• Praktyczna inżynieria wsteczna

Format
63.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 48h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność 1 szt.
ISBN 978-83-01-19046-0

Zamówienie telefoniczne: 510214979

Zostaw telefon

Praktyczna Inżynieria Wsteczna. Metody, techniki i narzędzia

Inżynieria wsteczna oprogramowania jest procesem dogłębnej analizy bibliotek, aplikacji i systemów, których kod źródłowy nie jest dostępny dla badacza. Umożliwia ona zarówno odtworzenie i pełne zrozumienie logiki konkretnego programu, jak i poszerzenie wiedzy na temat sposobu działania współczesnych procesorów, kompilatorów, czy całych systemów operacyjnych. Umiejętność ta może zostać użyta do odkrywania i eksploitacji luk bezpieczeństwa, analizy złośliwego oprogramowania, a nawet podejmowania bardziej świadomych decyzji programistycznych i łatwiejszego radzenia sobie z błędami we własnym kodzie.

Książka jest kompilacją publikacji dwunastu polskich autorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień posługują się przedstawionymi technikami w pracy jako eksperci od bezpieczeństwa i analitycy. Wśród nich znajdziemy wielu specjalistów zatrudnionych w największych firmach informatycznych, laureatów nagrody Pwnie Award, rozpoznawalnych prelegentów uznanych konferencji i członków czołowych zespołów startujących w konkursach security Capture The Flag. Materiały zostały wybrane i zredagowane przez Gynvaela Coldwinda i Mateusza Jurczyka.

Niektóre z poruszanych zagadnień to:

Podstawowe struktury znane z języków C i C++ widziane z perspektywy inżynierii wstecznej.  Pliki wykonywalne w formatach ELF oraz PE, w tym zaawansowane triki z nimi związane.  Wewnętrzna budowa zabezpieczeń przed wykorzystaniem luk bezpieczeństwa.  Inżynieria wsteczna oprogramowania na platformy .NET oraz Python.  Metody wstrzykiwania kodu w inne procesy.  Projektowanie i analiza zabezpieczeń programów.  Metody śledzenia wykonania – programowe i korzystające ze wsparcia oferowanego przez współczesne procesory.  Inżynieria wsteczna w analizie bezpieczeństwa oprogramowania.   Różnorodność tematów poruszanych przez autorów sprawia, że pozycja ta może zainteresować zarówno osoby początkujące, jak i pasjonatów pragnących poszerzyć swoją wiedzę lub zwiększyć repertuar używanych narzędzi i technik.


Bezpłatny fragment:
EPUB
Autor Mateusz Jurczyk, Coldwind
Język Pl
Data wydania 2017-01-11
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Coś się nam skisiło :( Przepraszamy Was Szafowicze, ale trwają prace techniczne. Miejmy nadzieję, że przerwa w dostępie do sklepu potrwa do 28.10.2020 do godz 10:00